Dnes je neděle, 19. 11. 2017, 11:30:26

Svátek má Alžběta

19. 11. 2017

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, od 400m srážky sněhové. Denní teploty 2 až 6°C. Noční teploty 2 až -2°C.

Školní výlet VU3V do kláštera v Teplé a kolem minerálních pramenů 16.5. 2017 + foto
Dějiny odívání a tematická výstavka v KKC 17.12.2016 + foto
Závěrečný seminář 8.června 2015 v Boru u Tachova
Promoce 15.1. 2015 v Praze
Foto závěrečný seminář v Chanovicích
článek v Přeštických novinách listopad 2011
Foto z přednášek
Virtuální Univerzita třetího věku  (VU3V)
Vzdělávací cyklus „Svět okolo nás“
-         v Přešticích
-         v Nezdicích

Patříte mezi ty, kteří dychtí po vědění? Pojďte spolu s námi objevovat nové, rozšířit své dosavadní znalosti, sejít se s ostatními…nikdy není pozdě začít

Univerzita třetího věku  funguje v mnoha univerzitních městech, tedy především krajských městech. Pro většinu seniorů z menších měst a venkova je však tato možnost aktivního stáři nedostupná. Místní akční skupina Občanské sdružení Aktivios (MAS OS Aktivios) jako garantující organizace střediska pokračuje v  cyklu  přednášek  tzv. Virtuální Univerzity třetího věku.
Přednášky budou probíhat ve dvou střediscích, na začátku studia si můžete vybrat
-          v Kulturním a komunitním centru v Přešticích
-          na Obecním úřadě v Nezdicích

A jak bude výuka probíhat?
Časová náročnost: 1 semestr obsahuje 6 přednášek
                             1 přednáška trvá cca 2 hodiny 1x za 14 dní
Systém výuky je založen na přednáškách natočených vysokoškolskými lektory. Společně v kolektivu budeme sledovat přednášku přenosem z internetu na plátno. Po každé přednášce se předpokládá společná diskuze v návaznosti na přednášené téma. Dále je možné nejasnosti a doplňující otázky směřovat na lektora, kurzy zahrnují i cvičné a zkušební testy a možnost exkurze – vše podobně jako při prezenční výuce.
Po ukončení semestru a splnění daných podmínek o studiu proběhne slavnostní ukončení pro všechny seniorské studenty, na kterém senioři obdrží Pamětní list o absolvování daného semestru.
Kdo se může přihlásit ke studiu?
-          Senior (statut důchodce)
-           Invalidní důchodce bez rozdílu věku
-          Osoby kategorie 50+ (nezaměstnaní, osoby čekající na přiznání důchodu apod.)
Kontakt a bližší informace (a přihlášky):
Mgr. Martina Hanzlíková – projektová manažerka, místní akční skupina MAS Aktivios, z.s.
Tel: 721 759 772
www.mas-aktivios.cz/VU3V