Dnes je úterý, 12. 12. 2017, 7:42:51

Svátek má Simona

12. 12. 2017

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, v Čechách od 600m srážky sněhové. Denní teploty 4 až 8°C, na východě zpočátku až 11°C, během odpoledne od západu ochlazování. Noční teploty 2 až -2°C.

VU3V - zimní semestr 2017

v Kulturním a komunitním centru v Přešticích
Semestrální výuka:
Zahájení: 29. září  (pátek - Pozor, je to po státním svátku :-))
Hodina: 10,00 hod. – 12,00 hod.
Další termíny:13. října 2017
                        27. října 2017
                        24. listopadu 2017 (POZOR  ZMĚNA! až 4 týdny po předchozí přednášce)
                        1.prosince 2017 (POZOR! již týden po předchozí přednášce)
                         8. prosince 2017 (POZOR! již týden po předchozí přednášce)
 Změna termínů vyhrazena !
Téma přednášek zimního semestru 2017 v Přešticích?

České dějiny a jejich souvislosti II.       Výukový garant: prof. PhDr. Zdeněk Beneš, CSc.  (Upozornění: přednášky jsou v přípravě,  není jisté, zda budou k dispozici pro zimní semestr 2017, bude upřesněno začátkem září 2017)

Náhradní téma:  Cestování – co jste možná nevěděli

výukový garant: Ing. Petr Štumpf, Ph.D.

Lidé cestují z řady různých důvodů a na různá místa na celém světě. Jaká rizika ale cestování obnáší? Působí cestovní ruch vždy pouze pozitivně, nebo může mít i negativní dopady na kulturu, společnost a životní prostředí? A jak se chovat jako správný cestovatel? V tomto kurzu naleznete kromě odpovědí i další zajímavé informace o historii cestování a lázeňství.

Osnova:

• Cestování a cestovní ruch
  • Historie cestování
  • Lázeňství a jeho historie
  • Za čím lidé cestují
  • Trocha ekonomie nikoho nezabije aneb Lidé a čísla
  • Pojeďme do světa

Cena za semestr:

400   Kč - studijní poplatek za přednášku

100 Kč - materiální  zajištění, občerstvení a další

Celý vzdělávací cyklus obsahuje 6 semestrů. Předpokládaná doba studia je 3 roky. Senior nemusí absolvovat celé studium v časové návaznosti, může semestr vynechat a poté opět pokračovat.
A jak bude výuka probíhat?
Časová náročnost: 1 semestr obsahuje 6 přednášek
                                  1 přednáška trvá cca 2 hodiny 1x za 14 dní
Systém výuky je založen na přednáškách natočených vysokoškolskými lektory. Společně v kolektivu budeme sledovat přednášku přenosem z internetu na plátno. Po každé přednášce se předpokládá společná diskuze v návaznosti na přednášené téma. Dále je možné nejasnosti a doplňující otázky směřovat na lektora, kurzy zahrnují i cvičné a zkušební testy a možnost exkurze – vše podobně jako při prezenční výuce.
Po ukončení semestru a splnění daných podmínek o studiu proběhne slavnostní ukončení pro všechny seniorské studenty, na kterém senioři obdrží Pamětní list o absolvování daného semestru.
Kdo se může přihlásit ke studiu?
-          Senior (statut důchodce)
-           Invalidní důchodce bez rozdílu věku
-          Osoby kategorie 50+ (nezaměstnaní, osoby čekající na přiznání důchodu apod.)
 Prostory pro výuku poskytne partner projektu: Kulturní a komunitní centrum Přeštice , kterému tímto moc děkujeme za vstřícnost a spolupráci!

Kontakt a bližší informace (a přihlášky):
Mgr. Martina Hanzlíková – projektová manažerka, místní akční skupina MAS Aktivios
Tel: 721 759 772
Portál Virtuální Univerzity třetího věku