Podpora vícedenních táborů pro děti a mládež na venkově v roce 2017

Účel podpory

Účelem dotačního programu je podpora táborů (mimo příměstských táborů) pro děti a mládež v délce minimálně 7 kalendářních dní realizovaných ve venkovských oblastech Plzeňského kraje (tj. mimo území města Plzně). Cílem programu je: - pozitivně ovlivňovat zdravý životní styl dětí a mládeže, - posílit vztah dětí a mládeže k přírodě, - zvýšit zájem o řemeslo a ruční práce, - rozvíjet kladné rysy osobnosti člověka, - podpořit práci v týmu, - podpořit aktivity, při nichž je potřeba vytrvalosti a důslednosti jednotlivce/skupiny, - podpořit aktivity, které přispějí ke zlepšení životního prostředí v oblasti konání tábora.

Důvod podpory

rozvoj nestátního neziskového sektoru v oblasti práce s dětmi a mládeží mimo školu a rodinu - podpora zdravého životního stylu dětí a mládeže - podpora zájmu o rukodělné a řemeslné aktivity - posílení vztahu dětí a mládeže k přírodě - podpora všestranného pozitivního osobnostního rozvoje dětí a mládeže - posílení zájmu dětí a mládeže o veřejné dění a motivace dětí a mládeže k aktivnímu zapojení do veřejného prostoru.

Potenciální žadatelé

spolek splňující podmínky stanovené zákonem č. 89/2012 Sb., občanský zákoník a zákonem č. 304/2013 Sb., o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob, ve znění pozdějších předpisů - pobočný spolek splňující podmínky stanovené zákonem č. 89/2012 Sb., občanský zákoník a zákonem č. 304/2013 Sb., o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob, ve znění pozdějších předpisů - ústav splňující podmínky stanovené zákonem č. 89/2012 Sb., občanský zákoník a zákonem č. 304/2013 Sb., o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob, ve znění pozdějších předpisů - obecně prospěšná společnost.

Více zde.

Vytvořeno: 5. 4. 2017