Obsah

publicita

Půjčovna pomůcek a her pro rozvoj matematiky a logiky

V rámci této půjčovny si lze půjčovat didaktické hry, pomůcky a další. Tato půjčovna slouží primárně zapojenám školám a školkám pro sdílení pomůcek a vybavení.
 
Pro bližší informace o dostupnosti a možnostech zapůjčení neváhejte kontaktovat hlavní manažerku projektu:
 
Mgr. Martinu Hanzlíkovou
MAS Aktivios, z.s., Nezdice 46, 334 01  Přeštice
Tel: 721 759 772

Zprávy

Mamma mia!

hra - Mamma Mia!

Mamma Mia je jednoduchá, rychlá a velmi zábavná hra o pečení pizzy, ve ktré může pomoci dobrá paměť. Hráči představují kuchaře, kteří se snaží upéci nejvíce pizz, které si objednají hosté v pizzerii.

Do společného balíčku hráči odhazují pět druhů surovin olivy, papriky, houby, salám a ananas. Ve chvíli, kdy si hráč myslí, že v balíčku je dostatek surovin na některou objednávku, kterou drží v ruce, může ji do balíčku také odhodit. Po dobrání balíčku se zjistí, na které z objednávek bylo v balíčku dostatek surovin. Vyhraje hráč, kterému se podaří splnit nejvíce objednávek. celý text

ostatní | 2. 8. 2019 | Autor: Ing. Hana Bouchnerová
šachové hodiny

Šachové hodiny

k dispozici 2 ks - počítají délku časového partu celý text

ostatní | 2. 8. 2019 | Autor: Ing. Hana Bouchnerová
krycí jména

Krycí jména - hra

Opravdový profesionál nikdy nekontaktuje nájemného vraha. Krycí jména je skvělá zábava pro všechny, kdo si rádi hrají se slovy. Týmy spolu soupeří o prvenství v úspěšném kontaktování všech svých agentů. Tato Česká společenská hra získala herního Oskara! celý text

ostatní | 2. 8. 2019 | Autor: Ing. Hana Bouchnerová
Empatia

Empatia - didaktická hra

Společenská hra Empatia je o vzájemném odhadu a znalosti povahy druhých lidí. Hru Empatia si můžete zahrát ve 2 herních variantách.

V základní variantě hry Empatia hrají hráči proti sobě. Hráči se střídají v tom, že jim ostatní vybírají “dárky”. Každý hráč vybere ze svých karet jednu, kterou zakrytě věnuje vybranému spoluhráči. Karty se zamíchají a vystaví na stůl. Obdarovaný hráč si tajně vybere dvě karty, které se mu nejvíce zamlouvají - a určí jejich pořadí (tato karta se mi líbí nejvíce, tato o trochu méně apod…).
Zbylí hráči tipují, jaké karty a v jakém pořadí si obdarovaný vybral. Body hráči získávají za dobrý odhad i za to, že “obdarovaný” vybere “jejich” kartu. Kdo má na konci hry nejvíce bodů, stává se vítězem.
Empatia je určená těm hráčům, pro které hlavním smyslem hry není pokořit své protihráče, ale užít si s nimi dobré chvíle. Je to hra o vzájemném odhadu a znalosti povahy druhých lidí. Empatia obsahuje dvě herní varianty. Věk : 8+ celý text

ostatní | 2. 8. 2019 | Autor: Ing. Hana Bouchnerová
quoridor

Quoridor - logická a strategická hra

Quoridor je hrou abstraktní, při které dva protihráči vzájemně proti sobě staví brzdící stěny, aby soupeř nepřešel na druhou stranu hrací plochy dříve. Postup není vůbec snadný, důležité je najít správnou cestu v bludišti postavených stěn.

Obsah balení:

1x hrací deska, 20x dřevěné zábrany
4 dřevěné figurky, pravidla
celý text

ostatní | 2. 8. 2019 | Autor: Ing. Hana Bouchnerová
ABAKU kostky

ABAKU kostky


Kostky jsou úžasná věc sama o sobě. 10 kostek v sáčku opatřených barevnými čísly působí jako magická pomůcka kouzelníka. Můžete s nimi hrát nekonečné množství her, můžete z nich také stavět vše od jednoduchých geometrických tvarů, přes roztodivná zvířata až po mohutné hrady.

Hry s nimi nabízíme jednoduché i těžší a tak je s důvěrou můžete nabídnout prvňáčkům i deváťákům.

K dispozici 2 sady po 15 kusech. celý text

ostatní | 2. 8. 2019 | Autor: Ing. Hana Bouchnerová
#

Albi Mozkovna - Logic, Logické hádanky, Levá a pravá hemisféra, Cortex

Mozkovna Logické hádanky - je skvělá svižná vzdělávací hra pro jednoho a více hráčů. Procvičte své mozkové závity na logických hádankách. Kdo z vás přijde dříve na správné řešení?
Logic - Trénujte svůj mozek! 53 různých karet s pěti stupni obtížností zaměstná váš mozek naplno.
Obsahuje pravidla i řešení. Další z karetních logických her a rébusů z oblíbené edice Mozkovna. Čeká na vás matematika, logika nebo třeba představivost.
Vhodné pro děti od 12 let.
Levá/Pravá hemisféra: Využij konečné jednou celý mozek! Levá půlka mozku se bude trápit nad logickými úlohami, zatímco pravá polovina musí určit záhadné obrázky. Je to prostě práce na celý mozek, ani jeden neuron nezůstane v klidu! Hra obsahuje: 54 hádanek včetně jejich řešení a pravidla
Mozkovna Cortex - Vyzvěte své soupeře na souboj mozkových závitů! V unikátní vzdělávací hře Cortex budete čelit 8 různým typům úkolů. Procvičíte si logické myšlení, paměť, postřeh, ale také schopnost rozpoznávat předměty podle hmatu nebo schopnost řešit úkoly pod časovým tlakem. Ukažte, že máte "pod čepicí". Hra obsahuje: 90 karet (74 karet s úkoly, 6 dotekových karet s výzvou, 10 plastických karet, 6 puzzle mozku - celkem 24 částí) a pravidla. celý text

ostatní | 2. 8. 2019 | Autor: Ing. Hana Bouchnerová
ligretto

Ligretto - zelené, modré a červené

Jejím cílem je vyložit doprostřed stolu co nejvíce karet do hromádek jedné barvy podle pořadí čísel. Klíčovým faktorem hry je rychlost - všichni vykládají karty současně. Hra tak má neuvěřitelný spád a je důležité reagovat rychleji než vaši spoluhráči. Zbavte se jako první svých karet a ochutnejte sladkou chuť vítězství. Hra je vhodná pro děti od 8 let věku.
3 sady po 3 ks (červené, modré, zelené) celý text

ostatní | 2. 8. 2019 | Autor: Ing. Hana Bouchnerová
Club 2% - logická hra 1

Club 2% - logická hra

Cílem této hry je vyřešit 84 úloh, které spočívají ve správném seřazení 5 lidí (kuchař, pilot, stavař, hasič a řidič) a 5 domácích mazlíčků (zajíc, pes, kočka, želva, papoušek) do pět domečků, které stojí vedle sebe. Karty jsou seřazeny od 1 do 84 a začíná se vždy od první karty a postupně se hráč propracuje ke složitějším zadáním.
Obsah:
5 plastových domků
10 plastových figurek (5 obyvet a 5 zvířátek)
84 karet s úlohami
pravidla hry celý text

ostatní | 2. 8. 2019 | Autor: Ing. Hana Bouchnerová
Bubbles

Didaktická hra - Bubbles

Bubbles je karetní postřehová hra plná barevných bublin a kostek s netradičními hodnotami. Hráč, který dokáže kostky rychle vyhodnotit a mezi vyloženými kartami stejně rychle najít tu správnou, nemá co řešit - je vítěz.
K dispozici 2 sady po 6 ks.
Bubbles je v podstatě založeno na dvojím hledání. Nejprve mezi kostkami, po té mezi kartami. Na začátku kola hodí jeden z hráčů všemi čtyřmi kostkami. Kostky jsou ve stejných barvách jako bubliny na kartách. Padnout na nich mohou hodnoty 1 až 24. Hráči si pak musí seřadit kostky dle hodnot a rychle hledat mezi vyloženými kartami tu odpovídající. celý text

ostatní | 2. 8. 2019 | Autor: Ing. Hana Bouchnerová
ozobot bit

OZOBOT bit

Ozobot BIT je interaktivní hračka, která rozvíjí kreativitu a logické myšlení. Zároveň je to ale skvělá didaktická pomůcka představující nejkratší a nejzábavnější cestu ke skutečnému programování i robotice. Převratnou novinkou tohoto minibota s velkým mozkem je rychlé a snadné programování pomocí intuitivního editoru OzoBlockly. Nebo si pro začátek stačí vzít jen pár fixů, papír a nakreslete Ozobotovi dráhy plné křižovatek, zatáček, a hlavně příkazů – ozokódů. Postavte Ozobota na displej tabletu a řešte logické úkoly, naprogramujte choreografii na svou oblíbenou písničku nebo si zahrajte deskové hry s přáteli.
Vhodné pro: žáky na druhém stupni ZŠ
Sada obsahuje: ozobot bit (bílý nebo černý), nabíjecí USB kabel, kryt na ozobota
celý text

ostatní | 2. 8. 2019 | Autor: Ing. Hana Bouchnerová
Bee bot

Robotická včelka - BEE bot

O pomůcce:
Programovatelná robotická hračka včelka Bee-bot je digitální interaktivní pomůcka na rozvoj logického myšlení, prostorové představivosti, plánování a předmatematických dovedností. Tato didaktická pomůcka má mnohostranné využití. Při použití různých podložek či obrázků se můžete s dětmi věnovat různým aktivitám (např. poznávání barev, zvířat, ročních období atd.). Je mnoho dalších možností, jak využít schopnost včelky přemístit se z jednoho bodu do druhého. Pohybuje se po krocích ve 4 směrech: dopředu, dozadu, doleva a doprava. Jeden krok (pohyb po jednom dílku podložky) měří 15 cm. Jednoduchými tlačítky mohu děti včelku naprogramovat až na 40 kroků.
Vhodné pro: žáky na prvním stupni ZŠ a pro děti v MŠ (jedná se o vhodný nástroj pro výuku základů programování, informatiky a matematiky)
Sada obsahuje: 1-3 bee-boty, 3 různé podložky (průhledné, s kapsičkou, s motivem: farmy, ulice, mincí či tvarů atd.), vkládací obrázky a tvary, nabíjecí USB kabel.
celý text

ostatní | 2. 8. 2019 | Autor: Ing. Hana Bouchnerová