VU3V                                                      aktivios

Milí studenti, školní výlet VU3V nerušíme, ale posouváme na úterý 22. září 2020 - pište si tedy do svých diářů :-) Věřím, že už do té doby bude vše dobré. Martina

Vážení přátelé,

vedení Provozně ekonomické fakulty rozhodlo, že z důvodu aktuální situace prodlouží letní semestr 2019/20 Virtuální U3V do 30. června 2020 včetně. Posunutí termínu se tedy týká jak přístupu ke studijním materiálům, tak i povinnosti vypracovat průběžné testy a test závěrečný. Nadále však zůstává v platnosti dokončení semestru formou samostudia. (aktualizováno dne 2.4.2020)

Milí mí studenti,

POZOR !!! z důvodu karanténního opatření se hromadná výuka ruší  až do odvolání, minimálně však do konce března 2020 a výuka probíhá SAMOSTUDIEM ! :-) Vytištěné sylaby (texty k přednáškám) dostanete na další prezenční hodině, případně dle domluvy. Kdykoli budete mít potřebu s něčím pomoci, poradit nebo cokoli jiného, neváhejte mi zavolat, napsat... Myslím na vás všechny a ať se ve zdraví opět brzy sejdeme :-)

Martina, tel. 721 759 772

MAS Aktivios již více jak sedm let realizuje ve spolupráci s Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze tzv. VU3V. Virtuální Univerzita třetího věku (VU3V) je jedna z forem Celoživotního vzdělávání. Cílem Virtuální U3V je umožnit všem posluchačům v rámci České republiky zájmové vysokoškolské studium U3V bez ohledu na vzdálenost od sídel vysokých škol a univerzit, ve kterých probíhá prezenční seniorské vzdělávání, jehož se z různých důvodů (vzdálenost, zdravotní a časové důvody, finanční náročnost na dopravu apod.) nemohou zúčastňovat. V souladu se vzděláváním též vytvořit prostředí pro sociální kontakt posluchačů v daných lokalitách

Letní semestr 2020

Místo: v kanceláři MAS Aktivios, z.s. – Nezdice 46 – 1. patro

Zahájení: 3. února 2020 (pondělí)

Hodina: 9,30 hod. – 11,30 hod.

Další termíny:  24. února 2020

9. března 2020

23. března 2020 POZOR !!! z důvodu karanténního opatření se hromadná výuka ruší a je SAMOSTUDIUM ! :-)

6. dubna 2020 POZOR !!! z důvodu karanténního opatření se hromadná výuka ruší a je SAMOSTUDIUM ! :-)

20. dubna 2020 POZOR !!! z důvodu karanténního opatření se hromadná výuka ruší a je SAMOSTUDIUM ! :-)

Změna termínů vyhrazena .

Téma pro letní semestr 2020:

Leonardo da Vinci (1452-1519): renesanční uomo universale

Lektor: doc. Mgr. Martin Pavlíček, Ph.D.

Jak již název napovídá, tento kurz je věnován jedné z nejvýznamnějších postav období renesance - Leonardu da Vinci, malíři, sochaři, architektu a vynálezci. O tom, že jeho talent byl skutečně všestranný se přesvědčíte v šesti videopřednáškách, které jsou věnovány jednotlivým etapám jeho života a tvorby.

• Leonardo da Vinci: mládí, učení, rané dílo

• Leonardo da Vinci: oltářní obrazy a svatí

• Leonardo da Vinci: portréty

• Leonardo da Vinci: nástěnné malby

• Leonardo da Vinci: sochař, architekt a teoretik

• Leonardo da Vinci: kresby

Cena za semestr: 500 Kč

A jak bude výuka probíhat?

Časová náročnost: 1 semestr obsahuje 6 přednášek   /   1 přednáška trvá cca 2 hodiny 1x za 14 dní

Systém výuky je založen na přednáškách natočených vysokoškolskými lektory. Společně v kolektivu budeme sledovat přednášku přenosem z internetu na plátno. Po každé přednášce se předpokládá společná diskuze v návaznosti na přednášené téma. Dále je možné nejasnosti a doplňující otázky směřovat na lektora, kurzy zahrnují i cvičné a zkušební testy a možnost exkurze – vše podobně jako při prezenční výuce.

Kdo se může přihlásit ke studiu?

Osoba důchodového věku (osoba, která dosáhla věku, ve kterém má nárok na pobírání starobního důchodu) nebo invalidní důchodci

Kontakt pro bližší informace a přihlášky:

Mgr. Martina Hanzlíková – projektová manažerka, MAS Aktivios, z.s.

tel: 721 759 772, www.mas-aktivios.cz/VU3V

Školní výlet studentů letního semestru VU3V (KS Přeštice a KS Nezdice) ve středu 29. května 2019.    Mariánská Týnice a Plasy - prostě barokní skvosty jak se patří :-) Více informací zde . Foto ze školního výletu zde.

V pátek 10. května 2019 v 10,00 hod. (do cca 11,00 hod.)  - - procházka po Přešticích s povídáním  Věry Kokoškové o sochách a sousoších. Podívali jsme  se i do přeštického lapidária a depozita za Českou spořitelnou. Foto z bezvadné procházky zde.

V rámci studia Virtuální univerzity 3. věku se studenti podívali do interiéru lužanského zámku Josefa Hlávky - mecenáše, světoznámého architekta a váženého přeštického rodáka. Exkurze byla studentům malou připomínkou k příležitosti jeho 111. výročí a jako doplňkem jejich právě dokončeného semestrálního tématu: O životě a díle Giana Lorenza Berniniho - génia evropského baroka. Foto  z krásného dne zde.