VU3V                                                      aktivios

Milí studenti, školní výlet VU3V  22.9. 2020 RUŠÍME, ale počítám, že si vše vynahradíme na jaře (květen/červen 2021 :-) a moooc se těším.   Martina, tel. 721 759 772

MAS Aktivios již více jak sedm let realizuje ve spolupráci s Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze tzv. VU3V. Virtuální Univerzita třetího věku (VU3V) je jedna z forem Celoživotního vzdělávání. Cílem Virtuální U3V je umožnit všem posluchačům v rámci České republiky zájmové vysokoškolské studium U3V bez ohledu na vzdálenost od sídel vysokých škol a univerzit, ve kterých probíhá prezenční seniorské vzdělávání, jehož se z různých důvodů (vzdálenost, zdravotní a časové důvody, finanční náročnost na dopravu apod.) nemohou zúčastňovat. V souladu se vzděláváním též vytvořit prostředí pro sociální kontakt posluchačů v daných lokalitách

Zimní semestr 2020

Místo: v kanceláři MAS Aktivios, z.s. – Nezdice 46 – 1. patro

Zahájení: 5. října 2020 (pondělí)

Hodina: 9,30 hod. – 11,30 hod.

Další termíny:  19. října 2020

2. listopadu 2020

16. listopadu 2020

30. listopadu 2020

14. prosince 2020

Změna termínů vyhrazena .

Téma pro zimní semestr 2020:

Rituály evropských královských rodů

Výukový garant: Mgr. Kamil Rodan, Ph.D.

Kurz se zabývá nejdůležitějšími životními událostmi, jako jsou třeba narození,  svatby, rozvody či smrt, spojenými s evropskými královskými rody 19. a 20. století. Pozornost je věnována nejen těm královských rodinám, o kterých jsme se učili z dějepisu, případně jsou dnes a denně v hledáčku i našich novinářů a televizních štábů, ale i těm pro nás méně známým.

• Zakotvení evropských královských rodů v historii
  • Narození a křty
  • Zásnuby a svatby
  • Rozvody
  • Pohřby
  • Hroby, hrobky a pohřebiště

Cena za semestr: 500 Kč

A jak bude výuka probíhat?

Časová náročnost: 1 semestr obsahuje 6 přednášek   /   1 přednáška trvá cca 2 hodiny 1x za 14 dní

Systém výuky je založen na přednáškách natočených vysokoškolskými lektory. Společně v kolektivu budeme sledovat přednášku přenosem z internetu na plátno. Po každé přednášce se předpokládá společná diskuze v návaznosti na přednášené téma. Dále je možné nejasnosti a doplňující otázky směřovat na lektora, kurzy zahrnují i cvičné a zkušební testy a možnost exkurze – vše podobně jako při prezenční výuce.

Kdo se může přihlásit ke studiu?

Osoba důchodového věku (osoba, která dosáhla věku, ve kterém má nárok na pobírání starobního důchodu) nebo invalidní důchodci

Kontakt pro bližší informace a přihlášky:

Mgr. Martina Hanzlíková – projektová manažerka, MAS Aktivios, z.s.

tel: 721 759 772, www.mas-aktivios.cz/VU3V

Školní výlet studentů letního semestru VU3V (KS Přeštice a KS Nezdice) ve středu 29. května 2019.    Mariánská Týnice a Plasy - prostě barokní skvosty jak se patří :-) Více informací zde . Foto ze školního výletu zde.

V pátek 10. května 2019 v 10,00 hod. (do cca 11,00 hod.)  - - procházka po Přešticích s povídáním  Věry Kokoškové o sochách a sousoších. Podívali jsme  se i do přeštického lapidária a depozita za Českou spořitelnou. Foto z bezvadné procházky zde.

V rámci studia Virtuální univerzity 3. věku se studenti podívali do interiéru lužanského zámku Josefa Hlávky - mecenáše, světoznámého architekta a váženého přeštického rodáka. Exkurze byla studentům malou připomínkou k příležitosti jeho 111. výročí a jako doplňkem jejich právě dokončeného semestrálního tématu: O životě a díle Giana Lorenza Berniniho - génia evropského baroka. Foto  z krásného dne zde.