Noční nohejbalový turnaj trojic - 18. 7. 2014 - Vodokrty

Organizátor: Neuvedeno

Doba trvání: 24 hodin

NOČNÍ NOHEJBALOVÝ TURNAJ TROJIC

SK Vodokrty zve na další už 2. ročník nočního nohejbalového turnaje trojic, který proběhne v pátek 18. 7. 2014 od 19 hodin na koupališti ve Vodokrtech. Zájemci se mohou přihlásit na telefon 605 561 213 a 605 341 038. Zveme všechny i diváky na povzbuzení našich sportovců.

Luboš Havlíček

Zpráva z akce:

V pátek 18. 7. večer se sešli sportovní nadšenci a dobrodruzi ve Vodokrtech na koupališti, aby změřili síly v „II. ročníku turnaje nohejbalu trojic v noci“ aneb Vodokrtský Nočník 2. Místní pořadatelé se sešli již krátce po poledni a do večera zvládli připravit vše pro kritické oko hráčů i pro mlsné jazýčky diváků a všech zúčastněných. Muzika hrála, pivo teklo, čuník se otáčel, a když přijeli chvilku po sedmé největší opozdilci, mohlo se začít.
Deset trojic bylo rozlosováno, samozřejmě pod dohledem státního notáře a zastupitelů společnosti Sazka, spravedlivě napůl a zápasy začali. Hrálo se jednou do 15 bodů kvůli úspoře času a osvětlení a vítězové skupin měli jistou účast v semifinále, tedy v bojích o stupně vítězů. Dle očekávání tuto skutečnost naplnil velký favorit a loňský vítěz z Hájů a ve druhé skupině tým z Čižic, který přehrál místní mladé nohejbalisty (loňský finalista Nehejbal) a odsunul je k vrtkavé hře čtvrtfinále. V něm se potkaly týmy z druhého a třetího místa vždy křížem mezi skupinami. Ostatní týmy se musely spokojit pouze se zápasy o umístění, tedy konečné 7. - 10. místo. K radosti domácích všechny tři vodokrtské trojice postoupily dále a utkaly se ještě společně s partou z Vícenic a okolí pod jménem Kobry o zbylá dvě místa. Papírové předpoklady se staly skutečností, dvě vodokrtské trojky vypadly a turnaj gradoval. O medaile hrály podobné týmy jako loni, ale tentokrát s odlišným průběhem. Čižice porazily Kobry a Do Háje opět nedal šanci domácím, ač mohutně povzbuzovaným. Alespoň o 3. místo si kluci spravili chuť a bronz vybojovali. Ve velkém finále stanula proti sobě dvě dosud neporažená mužstva a i přes pokročilou noční hodinu dostávali hráči svými výkony diváky do varu. Byl to krásný zápas a vyhrát by si zasloužili obě strany. Avšak neporazitelnost uhájili pouze Čižičtí. Trojice ve složení Dominik Štole, Jan Sušánka a Jan Jirovský svojí chytrou hrou našla recept na Vášovo hrubou sílu a nedovolila jeho týmu obhájit prvenství. Cenu za nejlepšího hráče si pak odnesl Honza Sušánka, který předvedl své zkušenosti z ligy a všem ukázal, že velký nohejbalista nemusí být vždy čahoun u sítě.
Program se ale neupínal jen na nohejbal. Pro zájemce a největší nezmary byla uvařena ranní správková česnečka a ještě předtím celou noc probíhala doprovodná soutěž o soudek piva „Vodokrtský ubrus“, kde vítězem se stal tříčlenný tým, který se vměstná na nejmenší plochu. Začalo se vždy na rozloženém ubruse a postupným přehýbáním a muchláním se zmenšovala jeho plocha, přičemž nikdo z trojice nesmí šlápnout vedle. K vidění tak bylo bizarní dílo tří na sobě stojících lidí a podobně. Vítězem se stali kluci z nedaleké Lukavice, kteří stáli pouze na jedné jediné botě všichni tři. Zdá se to nemožné? Přijďte i vy příští rok na dlouhý večer plný zábavy, dobrého jídla, pití a taky trochu toho sportu.
Konečné pořadí: 1) Čižice, 2) Háje, 3) Vodokrty I, 4) Vícenice, 5) Vodokrty II, 6) Vodokrty III, 7) Lukavice, 8) Řenče, 9) Lukavice II, 10) mlaďoši z okolí

SK Vodokrty

Vytvořeno: 4. 8. 2014