Pozvánka na koncert v rámci XVIII. ročníku Evropského festivalu duchovní hudby, který se uskuteční v

Vystoupí dětský pěvecký sbor Berušky a Sedmikrásky z Klatov

Datum konání: 9. 5. 2014

Místo konání: kostel sv.Prokopa, Nezdice

Typ akce: hudba

Organizátor: Neuvedeno

Doba trvání: 0 minut

Obecní úřad Nezdice

ve spolupráci

Kolegiem pro duchovní hudbu Klatovy

Vás srdečně zve

v pátek 9. května od 19 hodin

do kostela sv.Prokopa

na koncert

dvou dětských pěveckých sborů z Klatov

Berušky a Sedmikrásky.

Evropský festival duchovní hudby Šumava-Bayerischer Wald je nesoutěžním setkáním pěveckých sborů, instrumentálních souborů a přátel sborového zpěvu převážně z České republiky a Německa, ale i dalších evropských zemí, založený roku 1997 Spolkem pro vokální a komorní hudbu Laetitia. Od roku 2008 organizaci festivalu zastřešuje Kolegium pro duchovní hudbu Klatovy ve spolupráci s Unií českých pěveckých sborů

Více na www.stránkách festivalu.

Dětský pěvecký sbor Berušky působí při ZŠ Klatovy, Čapkova ul. a navštěvují ho děti ve věku 6 – 11 let. Od jeho založení v roce 1996 sbor řídí paní učitelka PaedDr. Dana Martinková. Pěvecký sbor se účastní nejrůznějších přehlídek sborového zpěvu (Evropský festival duchovní hudby „Šumava – Bayerischer Wald“, Přehlídka klatovských dětských pěveckých sborů, festival Adventní zpěvy Praha, festival Doteky aj.). Mezi největší úspěchy Berušek patří opakované umístění ve zlatém pásmu krajského kola soutěže dětských pěveckých sborů. V loňském roce pěvecký sbor uvedl historicky laděné pásmo „Na klatovským rynku“ hudebně dramatické pásmo „Betlémské zastavení aneb Malá vánoční hra“, vystupoval na zahájení etapy mezinárodního běhu World Harmony Run. V repertoáru sboru jsou dětské muzikály „Červená karkulka“ a „Budulínek“ (J. Uhlíř - Z. Svěrák). Berušky organizují koncerty s dětskými sbory z Klatov i jiných částí Plzeňského kraje, spolupracují s DDS Otakárek (sborové části divadelních her „Legenda o sv. Václavu“, „Hra s jesličkami“ aj.), účastní se koncertů školy, vystupují na akcích města, pro seniory i děti z mateřských škol. Sbor již několikrát účinkoval v Německu a natočil 6 DVD ze svých koncertů.

Dětský pěvecký sbor Sedmikrásky vznikl v září roku 2012 a jeho činnost je velmi pestrá. Zahrnuje koncerty vánoční, charitativní, sbor se již pravidelně účastní festivalu Plzeňské notování a akcí klatovské Základní umělecké školy. V březnu 2014 měl sbor tu čest zazpívat si společně na koncertu s Jaroslavem Uhlířem. V současné době tvoří sboru asi 60 zpěváků ve věku od sedmi do jedenácti let. Všechny Sedmikrásky spojuje radost ze společného zpívání.

Vytvořeno: 2. 5. 2014
Poslední aktualizace: 2. 5. 2014 10:12