V. Mistrovství Obce Řenče ve sjezdovém lyžování - 22. 2. 2015

Organizátor: Neuvedeno

Doba trvání: 24 hodin

VEŘEJNÉ MISTROVSTVÍ OBCE ŘENČE – V. ročník – 22. 2. 2015

TJ Řenče – oddíl rekreačního sportu a Obec Řenče pořádají veřejné mistrovství obce Řenče ve sjezdovém lyžování společně se závěrečnými závody dětí z lyžařského kurzu v neděli 22. února 2015 v Hohen Bogenu v SRN.

Disciplíny: obří slalom dvoukolově – časy se sčítají
Kategorie:     1) Muži 8 – 75 let, Ženy 8 – 75 let
               2) Lyžařská škola - začátečníci, mírně pokročilí, pokročilí

Přihlášky: osobně nebo telefonicky - Ivo Baumruk - tel. 605 439 834, Iva Baumruková - tel. 605 068 175, M. Loudová – 603 810 622, elektronicky na: otlrence@volny.cz

Uzávěrka přihlášek bude v neděli 22. 2. 2015 v 9:30 hodin u dolní stanice lanovky na Hohen Bogenu.

Vyhlášení výsledků: v neděli 22. 2. 2015 na dolní stanici sedačkové lanovky.

Srdečně zveme širokou veřejnost, všechny přátele a příznivce sjezdového lyžování.

AUTOBUS NA MISTROVSTVÍ OBCE
Všichni zájemci o zájezd na mistrovství obce do Hohen Bogenu mají možnost se přihlásit na obecním úřadě, zbývá několik volných míst. V neděli 22. 2. 2015 pojedou na lyže dva autobusy. Děti, které se účastní výcviku, pojedou společně se svými instruktory v prvním autobuse. Pro všechny ostatní zájemce bude připraven druhý autobus. Přihlášky u M. Loudové – 603 810 622. Platba na obecním úřadu - cena 100 Kč.

Zpráva z akce:

V. MM Obce Řenče ve sjezdovém lyžování – Hohenbogen – 22. února 2015
TJ Řenče – oddíl rekreačního sportu - ve spolupráci s Obcí Řenče uspořádala v neděli dne 22. února 2015 „Veřejné mistrovství Obce Řenče ve sjezdovém lyžování 2015“ – již V. ročník. Tento závod v obřím slalomu je určen pro širokou neregistrovanou veřejnost a konal se i díky velmi vstřícnému přístupu všech pracovníků areálu již po čtvrté na sjezdovkách na svazích lyžařského střediska Hohenbogen (SRN). Závod byl vypsaný na dvě kola, kdy jednotlivé časy se sčítaly. Po skončení závodů a vyhodnocení všech výsledků proběhlo na parkovišti areálu slavnostní vyhlášení výsledků. Závodu se celkem zúčastnilo 45 závodníků, z toho 21 dívek a žen a 24 chlapců a mužů. Samostatně pak byl hodnocen ještě kurz základního lyžování a to ve třech kategoriích: začátečníci, mírně pokročilí a pokročilí. Celkem se výjezdu na toto mistrovství zúčastnilo 75 lyžařů, i když řada z nich nakonec nenašla odvahu k účasti v závodu samotném. Rozhodčí a časoměřiči pracovali ve složení: Startér – Petr Škala (Střížovice), časomíra – Eva Hrabětová (Libákovice) a zapisovatel a hlavní rozhodčí Zdeněk Hraběta (Libákovice). Závod probíhal dvoukolově na výborně připraveném podkladu jen pro nás vyhrazené nově vybudované sjezdovky vlevo od trasy lyžařského vleku. Trasu obou kol slalomu postavili Ivo Baumruk, Jan Burda a Josef Bořík. Trasa prvního kola byla více zavřená, točivější, zatímco trasa druhého kola byla více otevřená a rychlejší. O náročnosti tratí svědčí i ta skutečnost, že někteří závodníci závod pro pády nedokončili. Přestože nám počasí příliš nepřálo, chvílemi padal mokrý sníh a po sjezdovkách se potulovala mlha, byla to vcelku vydařená neděle na čerstvém horském vzduchu v krásném prostředí lyžařského areálu Hohenbogen.

Ivo Baumruk

Vytvořeno: 5. 3. 2015