V pondělí 5.10.2015 začíná další semestr Virtuální univerzity třetího věku v Nezdicích

Tentokrát na téma Potraviny a spotřebitel
Přednášky se zabývají bezpečností, kvalitou a označováním potravin z pohledu spotřebitele. Pozornost je věnována potravinám živočišného i rostlinnného původu.

Datum konání: 5. 10. 2015 - 14. 12. 2015

Místo konání: Obec Nezdice, Nezdice č.p. 46

Typ akce: ostatní

Organizátor: Neuvedeno

Doba trvání: 70.0 dní

VU3V - zimní semestr 2015
na Obecním úřadě v Nezdicích
Semestrální výuka:
Zahájení: 5.října 2015 (pondělí)
Hodina: 9,30 hod. – 11,00 hod.
Další termíny:

19. října 2015

2. listopad 2015

16. listopadu 2015

30. listopadu 2015

14. prosince 2015

Téma přednášek zimního semestru 2015 v Nezdicích?

Potraviny a spotřebitel

foto

Přednášky se zabývají bezpečností, kvalitou a označováním potravin z pohledu spotřebitele. Pozornost je věnována potravinám živočišného i rostlinnného původu.

• Bezpečnost potravin
  • Kvalita potravin
  • Označování potravin
  • Potraviny živočišného původu
  • Potraviny rostlinného původu
  • Nové trendy ve spotřebě potravin

Ukázka přednášky zde.

foto

Cena za semestr: 500 Kč  (v ceně zahrnuto: - přednáška
                                                                   - tištěné materiály k přednáškám
                                                                   - káva, čaj)

Celý vzdělávací cyklus obsahuje 6 semestrů. Předpokládaná doba studia je 3 roky. Senior nemusí absolvovat celé studium v časové návaznosti, může semestr vynechat a poté opět pokračovat.
A jak bude výuka probíhat?
Časová náročnost: 1 semestr obsahuje 6 přednášek
                             1 přednáška trvá cca 2 hodiny 1x za 14 dní
Systém výuky je založen na přednáškách natočených vysokoškolskými lektory. Společně v kolektivu budeme sledovat přednášku přenosem z internetu na plátno. Po každé přednášce se předpokládá společná diskuze v návaznosti na přednášené téma. Dále je možné nejasnosti a doplňující otázky směřovat na lektora, kurzy zahrnují i cvičné a zkušební testy a možnost exkurze – vše podobně jako při prezenční výuce.
Po ukončení semestru a splnění daných podmínek o studiu proběhne slavnostní ukončení pro všechny seniorské studenty, na kterém senioři obdrží Pamětní list o absolvování daného semestru.
Kdo se může přihlásit ke studiu?
-          Senior (statut důchodce)
-           Invalidní důchodce bez rozdílu věku
-          Osoby kategorie 50+ (nezaměstnaní, osoby čekající na přiznání důchodu apod.)

Prostory pro výuku poskytnou partneři projektu: Kulturní a komunitní centrum Přeštice a Obec Nezdic, kterým tímto moc děkujeme za vstřícnost a spolupráci!

Kontakt a bližší informace (a přihlášky):
Mgr. Martina Hanzlíková – projektová manažerka, místní akční skupina MAS Aktivios, z.s.
Tel: 721 759 772
Portál Virtuální Univerzity třetího věku