Virtuální univerzita třetího věku v Nezdicích začíná 8.2.2016 - Genealogie. Hledáme své předky.

Kurz posluchače seznámi se základními pojmy z oblasti genealogie (rodopisu) a poskytne jim informace o tom, jak začít pátrat po svých předcích.

Datum konání: 8. 2. 2016 - 18. 4. 2016

Místo konání: Obec Nezdice, Nezdice č.p. 46

Typ akce: ostatní

Organizátor: Neuvedeno

Doba trvání: 70.0 dní

VU3V - letní semestr 2016
na Obecním úřadě v Nezdicích
Semestrální výuka:
Zahájení: 8. února 2016 (pondělí)
Hodina: 9,30 hod. – 11,00 hod.
Další termíny:

22. února 2016

7. března 2016

21. března 2016

4. dubna 2016

18. dubna 2016

Téma přednášek letního semestru ?

.Genealogie. Hledáme své předky.

Garant: Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze

Kurz posluchače seznámi se základními pojmy z oblasti genealogie (rodopisu) a poskytne jim informace o tom, jak začít pátrat po svých předcích.

Lektoři:

Ing. Mgr. Martin Slaboch, Ph.D.

1. Úvod do genealogie a její dějiny
2. Jak se tvoří rodokmen. Příbuzenství ve světě.
3. O matrikách
4. Využití archivních materiálů ke studiu předků
5. Vývoj našich příjmení. Genealogie a genetika.
6. Rodové kroniky a sraz

Cena za semestr:  500   Kč  (v ceně zahrnuto: - přednáška
                                                                   - tištěné materiály k přednáškám
                                                                    - káva, čaj)

Celý vzdělávací cyklus obsahuje 6 semestrů. Předpokládaná doba studia je 3 roky. Senior nemusí absolvovat celé studium v časové návaznosti, může semestr vynechat a poté opět pokračovat.
A jak bude výuka probíhat?
Časová náročnost: 1 semestr obsahuje 6 přednášek
                                  1 přednáška trvá cca 2 hodiny 1x za 14 dní
Systém výuky je založen na přednáškách natočených vysokoškolskými lektory. Společně v kolektivu budeme sledovat přednášku přenosem z internetu na plátno. Po každé přednášce se předpokládá společná diskuze v návaznosti na přednášené téma. Dále je možné nejasnosti a doplňující otázky směřovat na lektora, kurzy zahrnují i cvičné a zkušební testy a možnost exkurze – vše podobně jako při prezenční výuce.
Po ukončení semestru a splnění daných podmínek o studiu proběhne slavnostní ukončení pro všechny seniorské studenty, na kterém senioři obdrží Pamětní list o absolvování daného semestru.
Kdo se může přihlásit ke studiu?
-          Senior (statut důchodce)
-           Invalidní důchodce bez rozdílu věku
-          Osoby kategorie 50+ (nezaměstnaní, osoby čekající na přiznání důchodu apod.)

Kontakt a bližší informace (a přihlášky):
Ing. Hana Bouchnerová, starostka obce Nezdice, 728 168 248, obec@obec-nezdice,cz
Mgr. Martina Hanzlíková – projektová manažerka, místní akční skupina OS Aktivios (MAS), tel: 725 883 296
Portál Virtuální Univerzity třetího věku

Vytvořeno: 1. 2. 2016