Minigrant ProŠkoly 2023

Minigrant ProŠkoly 2023 1 MAS Aktivios, z.s. ve spolupráci s Nadačním fondem Eduzměna vyhlašují minigrant ProŠkoly 2023 určený pro Základní školy na Blovicku a Přešticku, jejich pedagogy a žáky. Uzávěrka žádostí 28.2. 2023 do 16:00h. Více informací v příloze.

Zrealizované projekty:

Naučná stezka na školní zahradě - ZŠ a MŠ Horšice - fotogalerie

Děti a žáci si vytvořili společně s pedagogy a rodiči na školní zahradě hmatové stezky, pohřebiště odpadů, osázeli vyvýšené záhony bylinkami a užitkovými rostlinami. Nově vysypané chodníčky lemují voňavé levandule a v pozadí zahrady zasadili angrešty, rybízy, maliny a ostružiny. Pro bohatý život v zahradě žáci vyrobili ptačí budky a hmyzí domky.

Putování za pohádkou - Pohádkáři z Lukavice- fotogalerie

Dvanáct žáků 5. třídy chce založit novou tradici v ZŠ Dolní Lukavice, že vytvoří pro prvňáčky Pohádkovou cestu s úkoly, aby povzbudili prvňáky ke čtení.

Výuka v digitální SMART třídě -  Mgr. N. Květoňová, ZŠ J. Hlávky Přeštice - fotogalerie

Pedagogové 1. st. si mohli připravovat výukové materiály v SW Smart Notebook a pracovat online ve SMART třídě, žáci tak měli zajímavou výuku, která probíhala hravou formou. Mohli pracovat vlastním tempem ve škole i doma na úkolech z různých předmětů.

Společně to zvládneme - ZŠ Merklín - fotogalerie

SPOLEČNĚ TO ZVLÁDNEME bylo motto pro žáky 7.tř. ZŠ Merklín, kteří se s německými lektorkami v rámci edukačního programu vydali do synagogy v Hartmanicích na expozici věnovanou soužití Čechů, Němců a Židů v Plzeňském kraji.

Tiskneme si vlastní příběh - Mgr. M. Cibuzarová, ZŠ Štěnovice - fotogalerie

Tisk žákovských prací ze šestých a sedmých tříd z nově vzniklé "Dílny psaní" včetně obrázků umožnil každému autorovi mít svou vlastní knížku a ve školní knihovně jsou k zapůjčení sborníky prací celé třídy.

Cesta středověkou Plzní - Mgr. L. Mazancová, ZŠ Štěnovice - fotogalerie

Interaktivní edukační program Františkánský klášter a poznávací aktivity v Plzni,  z jejichž fotek uspořádali žáci 7. tříd ZŠ Štěnovice fotosoutěž.

Mezinárodní den Evropy - ZŠ a MŠ Letiny - fotogalerie

Žáci 2. st ZŠ Letiny plnili soutěžní vědomostní úkoly ze zeměpisu, dějin a přírodopisu Evropy.

Den Země - proč je voda divná - ZŠ a MŠ Letiny - fotogalerie

Den Země aneb Proč je voda divná, to byl projektový den pro žáky 6. ročníku v ZŠ Letiny, kteří luštili hlavolamy, dělali experimenty, poznávali různé ekosystémy a dokonce si zahráli i divadlo. .

Blovice historické a literární - ZŠ a MŠ Letiny - fotogalerie

Žáci 2.st. ZŠ Letiny vypracovali medailonky významných osobností z Blovic a prezentovali je přímo v terénu i ve škole.

Vytvořeno: 5. 12. 2022
Poslední aktualizace: 18. 8. 2023 9:20